גופנפש

על ההבדל בין אימון-רוחני לאימון-אישי

אימון רוחני
אורנה מרום
נכתב על-ידי אורנה מרום

בניגוד לתהליך אימון אישי בו מתמקדים בהשגת המטרה, האימון הרוחני מתייחס למכלול האדם גוף-נפש-נשמה ומציע הזדמנות להתפתחות אישית ורוחנית בדרך להשגת המטרה. האימון הרוחני נותן מקום גם לדרך אותה עובר המתאמן ולא רק למטרה אליו הוא שואף להגיע. זו הזדמנות ללמוד להנות מהנוף הנשקף אליך בדרך ליעד

אימון רוחניבניגוד לתהליך אימון אישי בו מתמקדים בהשגת המטרה, אימון הרוחני מתייחס למכלול האדם גוף-נפש-נשמה ומציע הזדמנות להתפתחות אישית ורוחנית בדרך להשגת המטרה. אימון הרוחני נותן מקום גם לדרך אותה עובר המתאמן ולא רק למטרה אליו הוא שואף להגיע. זו הזדמנות ללמוד להנות מהנוף הנשקף אליך בדרך ליעד.

מטרת האימון הרוחני הוא לשפר את מצב, לשפר את יכולותיך לעמוד באתגרים, לעשות שינוי מחשבתי או התנהגותי, לשפר את איכות חייך ולפעמים פשוט ללמוד לקבל את עצמך באהבה גדולה וללא תנאי.

האימון הרוחני הינו תהליך שבו מתמקדים בהגדרת מטרה ועשייה, אשר תקדם את המתאמן להשגתה של אותה מטרה. באימון הרוחני עובר המתאמן תהליך זה תוך התבוננות פנימית ושילוב בין המודע לתת מודע שבו.

כמו בתהליך אימון קלאסי, נדרש המתאמן לקחת אחריות על חייו, לזהות דפוסי התנהגות המעכבים אותו, ומקבל כלים להפוך את מערכת האמונות שמניעות אותו ואת דפוסי ההתנהגות שלו לכאלו שיקדמו אותו לעבר השגת המטרה ולעבר השינוי המיוחל. בשני המקרים תהליך האימון יתייחס לחייו של המתאמן בהווה ולעתידו, כשהעבר הוא הבסיס ליצירת מערכת האמונות וההרגלים. המאמן הרוחני מגיע ממקום תומך, מחזק ומאמין ביכולותיו של המתאמן לעשות שינוי מיוחל זה.

מכוון שתהליך האימון הרוחני מתייחס לכל רבדיו של האדם, בודקים המאמן והמתאמן מהם אותם חלקים שמזמנים למתאמן אירועים, מצבים ואנשים שמטרתם ללמדו ולקדמו, וכיצד להפוך כל בעיה לאתגר, להזדמנות ולהתפתחות.

בתהליך האימון הרוחני ננסה לבדוק יחד מהו השיעור אשר על המתאמן ללמוד, מהם הכוחות הפנימיים שיוכלו לסייע לו בתהליך ומהן העוצמות שלו.

בנוסף לכלי האימון המוכרים מעולם הקואוצינג האישי\עסקי, משלב האימון הרוחני כלים מעניינים נוספים כגון: דמיון מודרך, מדיטציות, עבודה עם קלפי מודעות מסוגים שונים, שימוש בשאלות מכוונות רטט, פרחי באך ועוד.

תהליך האימון הרוחני מאפשר לך ללמוד להקשיב לאני הפנימי שלך, לכמוס בליבך. במהלך כל התהליך אתה זה שתקבל תשובות לשאלותייך ודבר לא יוכתב לך בכורח עליון מבחוץ. תקבל כלים לקחת אחריות על חייך ולנתב אותם למקומות שגורמים לך להרגיש מאושר ומסופק. זוהי הזדמנות להתחבר לעצמך מחדש.. להכיר את רצונותיך, שאיפותיך, יכולותיך ולדעת עד אתה חזק ומלא כוחות.

אימון רוחניכמאמנת אני מתחייבת ללוות אותך בדרך החדשה, עליה אתה החלטת, ולא לצוות עליך דבר. לעזור לך לעשות סדר פנימי וחיצוני וכל זאת תוך גישה חיובית ומחזקת, מבלי לשפוט או לבקר. אני מתחייבת למקצועיות ושמירה על סודיות. אבל ראשית – עליך לרצות בשינוי, להתחייב ולקחת אחריות מלאה על התהליך ולתת בי אמון כמלווה. הכלים אותם תרכוש יוכלו לשמש אותך בשאר תחומי החיים ובשלבים או אתגרים נוספים אליהם תגיע.

אימון רוחני מתאים לכל אחד אשר מרגיש שהוא זקוק לכלי ניווט בעולם, לכל אדם אשר מחפש אחר משמעות לחייו ורוצה להתנסות להגשים את ייעודו. התהליך מתאים לבני נוער (בשיתוף ההורים) ולמבוגרים כאחד.

אם אתם מרגישים שזה הזמן להתחיל… אתם מוזמנים להתקשר לאורנה מרום 050-2355340

נעים להכיר

אורנה מרום

אורנה מרום

מנחה מוסמכת (Certified Facilitator) לגישת אקסס-קונצ'סנס™, קורסי אקסס-בָארס™ ותהליכי גוף אנרגטיים.

מראשוני מנחי השיטה בארץ, שותפה בצוות עבודה אקסס ישראל, בצוות תרגום חומרי אקסס לעברית, ואירוח ד"ר דיין בישראל 2018\2016.
בעברה מטפלת בכירה בתטא הילינג, מורה לתקשור, מנחת מדיטציות אקטיביות ובוגרת מכללת בית ברל לחינוך.