גופנפש

טיפול בטחורים – רפלקסולוגיה וארומתרפיה

טיפול בטחורים
אורנה מרום
נכתב על-ידי אורנה מרום

מרגישים אי נוחות בפי הטבעת לאחר יציאה? כואב? מגרד? סימני דם לאחר יציאה או ניגוב? כנראה שאתם סובלים מטחורים.

טיפול בטחוריםהטחורים הם כלי דם נפוחים וגדושים אשר לעיתים נמתחים ויוצאים מחוץ לפי הטבעת. הטחורים יכולים להיות חיצוניים, המופיעים כבליטה בפי הטבעת או פנימיים בחלק התחתון של הרקטום. הסימפטומים העיקריים לטחורים עשויים להיות גרד , כאב או דימום באיזור פי הטבעת . לעיתים אי נוחות באיזור או תחושת צריבה.

הגורמים לטחורים: עצירות, סטרס רגשי, הריון עקב לחץ הנוצר על האיזור והחלשות שרירים בעקבות עודף פרוגסטרון, פעילות גופנית מאומצת, שיעול ,הקאה, עודף משקל קיצוני ו כל פעולה אשר מפעילה לחץ תוך בטני רב.

יש לי טחורים – מה לעשות?

ראשית מומלץ בכל מקרה של ספק, לגשת לפרוקטולוג על מנת לקבל אבחנה מדוייקת ובכדי לשלול בעיות רפואיות אחרות. הפרוקטולוג עשוי להמליץ לכם על טיפול רפואי קונבנציונלי כגון משחות , טיפול כירורגי וכיוצא בזה. אפשרות אחרת העומדת לרשותכם היא טיפול טבעי שיתרונותיו בהיותו נגיש, לא פולשני, מרגיע טבעי ויעיל במרבית המקרים.

מה כולל הטיפול הטבעי?

הטיפול הטבעי בטחורים יכלול שילוב של טיפול רפלקסולוגי, צמחי מרפא, שמנים אתריים והמלצות להרגלי תזונה נכונים.

היתרון של הטיפול הטבעי בהיות לא פולשני ולא מכאיב, מטפל בבת אחת בשלל הגורמים לטחורים הן במישור הפיזי והן במישור האנרגטי ( הפחתת המתח ועבודה על הגורמים לסטרס)

טיפול רפלקסולוגי בטחוריםהטיפול הרפלקסולוגי בטחורים יתמקד במערכת העיכול ומערכות ניקוז הפסולת מן הגוף וכן עבודה רפלקסולוגית ממוקדת על איזור הרפלקס המייצג את הטחורים. במקרים של החלשות שרירים באזור הבטן והאגן תתווסף עבודה ממוקדת על אזור הרפלקס המייצג את מערכת השרירים ( כולל שרירי בטן ואגן) וכן עבודה על איזור האגן התחתון.כמו כן יש לתת דגש על איזון המערכת ההורמונלית בשל הקשר בין עודפי פרוגסטרון להיווצרות טחורים.

בזמן הטיפול הרפלקסולוגי אני משתמשת בתרכובת שמנים אתריים המתאימה לטיפול בטחורים. התרכובת כולל שמנים הידועים בתכונתם לכווץ כלי דם: פיגם, סייפרס, לבנדר, גרניום, ג’וניפר ועוד. את תרכובת השמנים לטיפול בטחורים אני מעסה בזמן הענקת הטיפול הרפלקסולוגי, כך שמתקבל אפקט מעצים לטיפול, בנוסף את תרכובת השמנים מקבל המטופל להמשך טיפול בבית למריחה מקומית או אמבט ישיבה עד למפגש הבא.

על פי הצורך ובהתאמה אישית מקבלים הדרכה להרגלי תזונה נכונים כגון שתייה מרובה, צריכה מספקת של סיבים תזונתיים ועוד, וכן המלצה במידת הצורך לצמחי מרפא אשר מסייעים בתהליך הריפוי.

יושבים שעות ארוכות? מרימים משאות כבדים? סובלים מעצירות? כדאי לדעת – הטיפול הרפלקסולוגי המשולב נפלא גם כטיפול מונע להווצרות טחורים.

בשנים האחרנות אני פחות ופחות משתמשת בשיטות אלו על מנת לטפל בטחורים מתוך תפיסת עולמי שהתפתחה והפכה למחוברת יותר למהות הגוף והנפש. אחד הכלים החדשניים שאני משתמשת בהם כשמגיע אליי לקוח עם טחורים או בעיות במערכת העיכול זהו כלי האקסס בארס או אחד מתהליכי הגוף האנרגטיים העדינים . שחרור התקיעות התודעתית ומערך האמונות הדרמה והלחץ שיצרו את הטחורים מתמוססים בעדינות ומאפשרים לגוף ולך להתחבר למהות הריפוי.

אם את מבקשת דרך ייחודית עדינה היוצרת שינוי תודעתית מהותי לגוף ולך מלאי את הטופס ואחזור אלייך לשיחת ייעוץ

אורנה שלום,
אני מבקשת לתאם מועד לפגישה אישית ולהלן הפרטים שלי

שמי המלא (חובה)

המייל שלי (חובה)

הטלפון שלי (חובה)

הערות

[אודות]

[שיתוף]

נעים להכיר

אורנה מרום

אורנה מרום

מנחה מוסמכת (Certified Facilitator) לגישת אקסס-קונצ'סנס™, קורסי אקסס-בָארס™ ותהליכי גוף אנרגטיים.

מראשוני מנחי השיטה בארץ, שותפה בצוות עבודה אקסס ישראל, בצוות תרגום חומרי אקסס לעברית, ואירוח ד"ר דיין בישראל 2018\2016.
בעברה מטפלת בכירה בתטא הילינג, מורה לתקשור, מנחת מדיטציות אקטיביות ובוגרת מכללת בית ברל לחינוך.