גופנפש

טיפול בסינוסיטיס באמצעות רפלקסולוגיה ארומתרפיה ונר-הופי

Avatar
נכתב על-ידי Orna Marom

אם אתם סובלים מנזלת, כאבי ראש וקשיי נשימה סביר מאוד שמדובר בדלקת בסינוסים. סינוסיטיס היא מחלה של מערכת חללים שלהם פתחי ניקוז הפתוחים לחלל האף. חללים אלו מכונים בעברית “גתות האף”. במצב של נזלת ויראלית או חיידקית הסינוסים עשויים להזדהם ומתפתחת בהם נזלת רירית ומוגלתית. הדלקת יכולה להיות אקוטית או כרונית.

איך נבדיל בין סינוסיטיס לכאב ראש מסיבה אחרת?

סינוסיטיס אקוטית :בדרך כלל יופיעו סימנים כמו נזלת רירית ומוגלתית, שיעול, ליחה מרובה, כאבים בלוע, חום, ועוד תסמינים המתחילים כמו שפעת. אצל חלק מהאנשים שסובלים מסינוסיטיס יתפתחו כאבים עזים מאוד מאד בצדי האף, באזור עצמות הלחיים ו\או במצח, לפעמים עם הקרנה לאזורים אחרים של הראש , אפילו כאבים באזור הלסת כמו כאבי שיניים. כשהתסמינים הללו מופיעים ללא קשר להצטננות זו עשויה להיות דלקת כרונית של הסינוסים. במקרה כזה הדלקת עשויה להיות מזוהה בטעות כמיגרנה, ויש לעשות אבחנה באמצעות בדיקות הדמייה.

יש לי סינוסיטיס, מה עושים?

הטיפול הטבעי בסינוסיטיס כולל שילוב של קבלת טיפול רפלקסולוגי וארומתרפי בקליניקה והמשך טיפול בבית. הטיפול בקליניקה יכלול עבודה אינטנסיבית באמצעות רפלקסולוגיה על איזור הרפלקס המייצג את הסינוסים, עצבי הראש, אף, גרון, לוע ומערכת לימפה עליונה. במקרים של שיעול ודלקת סימפונות יכלול הטיפול הרפלקסולוגי עבודה ממוקדת גם על איזור הרפלקס של הריאות, דרכי הנשימה העליונות ואם צריך גם דרכי נשימה תחתונות.

מנסיוני, שימוש עקבי בשמנים אתרים כתוספת לטיפול הרפלקסולוגי יעיל מאוד במקרה של סינוסיטיס. תרכובת שמנים סינרגטית המכילה מגוון רב של שמנים אתריים כגון: אקליפטוס, הדס, אורן, תימוס , רוזמרין, לבנדר, ועוד שמנים חמים עם אפקט מקרר (לרוב בטיפול דלקתי אקוטי נשתמש בשמנים בעלי אפקט משולב של חימום וקירור כדי להרחיב מצד אחד את זרימת הדם ויצירת שחרור נזלת ומצד שני לקרר על מנת לא לפשט את הדלקת). את תרכובת השמנים תוכלו להמשיך למרוח בבית על איזור הסינוסים ( כמובן שתקבל והדרכה מדוייקת).

לטיפול הרפלקסולוגי בקליניקה יתווסף במקרים קשים גם טיפול בנר הופי, אשר יעיל מאוד בשחרור גודש בגתות (סינוסים) ומקל במקביל כשיש לחץ באיזור האוזניים, הלסת, והרקות. במקרים אקוטיים לרוב תורגש הקלה כעבור טיפול שניים. במקרים של דלקת כרונית יש להאזר בסבלנות ולקחת בחשבון מספר רב יותר של טיפולים על מנת להגיע לתוצאה הרצויה.

עזרה ראשונה בבית לסובלים מסינוסיטיס

  • בתוך סיר עם מים רותחים לטפטף 4 טיפות שמן אתרי אקליפטוס ו 4 טיפות שמן אתרי לבנדר. לעצום את העיניים, לעטוף את הראש במגבת גדולה ולנשום למשך כמה דקות את האדים. בשום אופן לא לפקוח עיניים תוך כדי התהליך, זה עלול לצרוב מאוד.
  • למרוח תרכובת שמנים אתריים סינרג’י מספר פעמים ביום על הסנוסים. חשוב בין פעם לפעם למרוח מעט ויטמין E על מנת למנוע נזק לעור במיוחד לעור רגיש.
  • מומלץ ליטול מנה מוגברת של אסידופילוס בשל יכולת האסידופילוס לטפל ולשקם רקמות ריריות.
  • יש להמעיט במזונות אלרגניים יוצרי ליחה כמוצרי חלב ובוטנים.
  • כדאי להרבות בשתיית תה ירוק חם עם דבש. הדבש מסייע לרכך את הליחה ולשחררה. להזכרכם דבש אינו מומלץ לילדים מתחת לגיל שנתיים. במידה והנכם חולי סכרת וותרו על הדבש.
  • ויטמין C במינון מוגבר ואבץ למציצה יוכלו לסייע על ידי חיזוק מערכת החיסון.
  • הכינו תמיסת מי מלח : 4\1 כפית מלח בכוס מים מזוקקים חמימים. לשאוף רבע מהכמות בכל נחיר, כשהנחיר הנגדי סתום. לירוק את התמיסה דרך הפה.

בשנים האחרנות אני פחות ופחות משתמשת בשיטות אלו על מנת לטפל מתוך תפיסת עולמי שהתפתחה והפכה למחוברת יותר למהות הגוף והנפש. אחד הכלים החדשניים שאני משתמשת בהם כשמגיע אליי לקוח עם רצון לריפוי או שינוי זהו כלי האקסס בארס או אחד מתהליכי הגוף האנרגטיים העדינים .

אם את מבקשת דרך ייחודית עדינה היוצרת שינוי תודעתית מהותי לגוף ולך מלאי את הטופס ואחזור אלייך לשיחת ייעוץ

אורנה שלום,
אני מבקשת לתאם מועד לפגישה אישית ולהלן הפרטים שלי

שמי המלא (חובה)

המייל שלי (חובה)

הטלפון שלי (חובה)

הערות

[אודות] [שיתוף]

נעים להכיר

Avatar

Orna Marom