גופנפש

מהחלטה לעשייה: הצעות מקדמות למימוש רעיון

הביצועיסטים שביננו בודאי לא יבינו על מה המהומה, אבל כל מי שנתקל בפער כזה או אחר שבין ההחלטות שלו לביצוען, אולי יוכל לעזר במאמר הבאה.

קורה מידי פעם שהגענו להחלטה, אך מאיזו סיבה אנחנו נמנעים מלהוציאה לפועל. מאידך, לפעמים אנחנו מתחילים לבצע אותה, אבל נמנעים מלעשות פסקי זמן כדי לבחון את התוצאות שלנו, והעשייה “נתקעת” או שאינה מתקדמת אל מעוז חפצינו. כך או כך, קבלו מספר רעיונות לקידום העניינים שלכם.

1. פשוט להתחיל

הצחקתי אתכם, נכון? הרי זו הבעייה – להתחיל. מאיפה להתחיל? למה להתחיל? מה נכון מה לא? זהו, שבדיוק לזה אני מתכוונת, פשוט התחילו. את המחשבות המורכבות השאירו לשלבים מאוחרים יותר, אבל פשוט עשו את הצעד הראשון. ומהו אותו צעד ראשון? זה לא משנה בעצם, כל פעולה שתעשו על מנת לקדם את הרעיון שלכם – זו כבר התחלה של עשייה. בשלב הראשון המחשבות המרובות עשויות רק לייאש אתכם או למנוע מכם בכלל לפעול. עשיית כל פעולה ולו הקטנה ביותר בדרך לקדם את הרעיון תהייה התחלה נהדרת!

אתם מוזמנים לרשום לכם את ההחלטה על דף, בלשון בהירה וברורה לכם, הוסיפו להחלטה רשימה של שיקולים שיתמכו ברעיון שלכם  או: למה אני רוצה או כדאי לי לממש את הרעיון), ואז.. בסוף הדף רשמו לכם התחייבות:

” אני מתחייב\ת בפני עצמי לדבוק בהחלטתי מכל הסיבות שרשמתי לעיל, אני מתחייבת בפני עצמי לחשוב חיובי ולהסיר ספקות ומחשבות מעכבות מדרכי”

2. תמיכה

לפעמים כדאי ונוח יותר לפעול יחד.  אתם יכולים לפעול עם איש מקצוע כמו מאמן רוחני אישי, בזוג, בצוות קטן או בקבוצה שרוצה לקדם רעיון משותף. קבעו לכם מועדים קבועים לפגישות בין משימה למשימה, בה תצטרכו לדווח לצד שני על ההתקדמות, על הקשיים ועל החוויות בדרך להגשמת הרעיון.

שתפו את כל מי שרוצה לשמוע על הרעיון שלכם, זה טוב משתי סיבות עקריות: ראשית אתם יוצרים לעצכם מחוייבות חיצונית ושנית אתם מרחיבים את מעגל התמיכה… אולי תתקלו במישהו שמכיר מישהו שבדיוק מבין באיזה נושא שנתקעתם כי אין לכם ידע לגביו? אולי למישהו שתספרו יהיה איזה רעיון נהדר שידייק לכם את העשייה? לעולם אי אפשר לדעת ולהזיק זה בטוח לא…

3. עכשיו צריך קצת סדר בבלגן

אוקיי, התחלתי, אבל יש המון דברים לעשות, ויש מצב שההר יראה לנו פתאום כמו האוורסט. אז מה עושים? הנה כמה רעיונות קטנים ומקדמים:

א. הכינו לכם רשימה מפורטת ביותר של כל הפעולות שעליכם לעשות, על הרשימה להיות מפורטת ככל האפשר עד לרמה הכי קטנה. למשל אחד הפרטים ברשימה זה להזמין כרטיס ביקור… הפכו את הכנת כרטיס ביקור לכותרת ופרטו את כל השלבים שעליכם לעשות כדי להפיק כרטיס ביקור (פגישה עם גרפיקאית, תכנון הכתוב, בחירת לוגו, מה אני רוצה שיהיה כתוב, בדיקת בתי דפוס והצעות מחיר וכו..)

ב. רשמו ליד כל פעולה את מידת חשיבותה בסדר הפעולות ומתי התאריך האחרון שאתם רוצים שהמשימה תבוצע.

ג. ליד כל פעולה סמנו אם אתם עושים אותה לבד או זקוקים עזרתו של אדם אחר ועד כמה הפעולה ברת ביצוע עבורכם (מה הטעם לבחור משימה שאתה לא יכול להתמודד איתה? זה השלב לחזור לסעיף הקודם בה גילינו שכדאי להעזר באחרים).

4. להמיר קושי

פשוט מאוד, נתקלתם בשלב שקשה לכם לבצע, בדקו עם עצמכם מה מעכב אתכם וחפשו חלופות. למה אני מתכוונת? נניח שאני צריכה עזרה בהקמת דף האינטרנט שלי ויש לי חבר שהוא ממש אלוף בתחום אבל לא נעים לי לבקש ממנו עזרה כי אני יודעת שזה יגזול מזמנו ותשלום הוא לא יסכים לקבל ממני. אז אני מחכה ומחכה ומחכה ומחכה…  פה נכנס עניין המרת הקושי, זיהיתי שהבעייה שלא נעים לי לא לשלם לו עבור העזרה.. אז קדימה , אני יכולה לחשוב על כמה רעיונות שיתגמלו אותו עבור העזרה ולא יהיו תשלום בכסף. מתנה הוא בטח לא יסרב לקבל 🙂

5. רשימת ” TODO”

זוהי רשימת הפלא שבה אתם רושמים את כלללללל מה שאתם צריכים לעשות. חלקו לעצמכם את המשימות לפי הסדר מהסעיף הקודם לקודם לימים, על פי סדר החשיבות. אתם יכולים לרשום לכם רשימה יומית של מטלות ולהתחיל את היום עם סימון וי קטן על כל משימה שוצעה או שהכינו לכם רשימה שבועית של מטלות גדולות יותר (כמו: השבוע אני מסיימת להפיק את כרטיסי הביקור, מכינה את התוכן של הפלייארים וכותבת שני מאמרים). פרגנו לעצמכם על כל משימה שסיימתם (אם אתם דחיינים מקצועניים), מה רע בקצת טפיחות עלהשכם? האמינו לי לפרגן לעצמכם יתן לכם חשק לעוד עשייה.

6. ספקנים – הצידה!

כדי להיות ממוקדים במטרה עליכם לשמור על האנרגיה שלכם לטובת ביצוע המשימות. יש דברים או אנשים שמסיחים את דעתכם מהעיקר? הזיזו אותם הצידה (האלווו לא דיברנו על לזרוק אותם, רק להזיז טיפה). רוצים דוגמה? בבקשה – את עובדת מהבית ויש ערימות של כלים בכיור שמטריפים את דעתך..? טפלי בהם לפני שתשבי לעשות טלפונים חשובים לעבודה או יש לך חברה שאוהבת לקשקש בטלפון שעות , סכמי איתה שאתן מדברות רק אחרי שאת מסיימת לפחות 3 מטלות יומיות שקבעת לעצמך. הדודה שלך חושבת שהרעיון שלך ממש גרוע וכל פעם מתווכחת איתך ומנסה להוציא לך את החשק, הפסיקי לדבר איתה על המטרה שלך. זה העניין שלך, לא שלה. את כן מוזמנת לשאול לשלומה.

7. מעודדים – קדימה!

בדיוק כמו שיש דברים מעכבי אנרגיה, יש לשמחתנו את מקדמי האנרגיה. יש לך חברה עם ראש מאוד יצירתי, קדימה שתפי אותה והעזרי בה. עיסוי טוב מאפשר לך להתנתק כדי להתחבר לעצמך – קדימה אפשרי לעצמך זאת, מוסיקה עושה לך טוב? עבדו עם מוסיקה ברקע. בקיצור כל אחד והדברים הקטנים שעוישם לו טוב, אז בבקשה – היקום מגיש לכם אותם על מגש של כסף אתם צריכים רק להושיט יד ולקחת.

8. שינוי החשיבה

סליחה? לשנות חשיבה? בשביל מה? כדי להפרד מדפוסים ואמונות מעכבות. למה אני מתכוונת? לזה שלפעמים אנחנו מאוד רוצים לעשות משהו. יש לנו חלום שאנחנו רוצים להגשים, אבל איזושהיא אמונה עתיקה שלנו מעכבת מלהוציא לפועל את החלום.  דוגמה:הגיעה אליי בחורה בת כ 30 שכל חייה חלמה ללמוד רפואה הוליסטית אבל אבא שלה תמיד אמר לה ש”זה נורא להיות עצמאי” ורק טרח לספר לה כמה זה קשה וכמה מס הכנסה ממרר את החיים לעצמאים וכמה שהחיים לא קלים וכמה חשוב שתהייה עבודה קבוע עם משכורת מסודרת כי אי אפשר להיות רגוע כשאתה עצמאי” הבחורונת כל כך פחדה מזה כשמטפלת הוליסטית היא תצטרך לפתוח תיק במס הכנסה ולהתנהל כעצמאית עד שהחליטה לגנוז את החלום שלה ואכן עבדה כשכירה נודדת (כל פעם החליפה מקום עבודה כי לא נהנתה ובמילא לא נהנתה מזכויות של וותק וכו).  בסשיין משותף איתרנו את כל האמונות שהגבילו אותה מלהגשים את חלומה, הורדנו עבורה אמונות חדשות, וישבנו על תוכנית עבודה מקדמת שהתבססה על חלק מהרעיונות שקיבלתם כאן.

אני מאמינה שחלומות אפשר ואף רצוי להגשים, כי כשאנחנו מגשימים את עצמנו, החיים נראים לנו הרבה יותר וורודים והחיוך נמצא על פנינו באופן תדיר יותר ויותר. אם אתם רוצים לעשות שינוי או להגשים איזה חלום ומרגישים שאני יכולה לעזור לכם, אתם מוזמנים להתקשר:

אורנה מרום 050-2355340

תטא הילינג * אימון רוחני * מטפלת הוליסטית

050-2355340

 

 

נעים להכיר

אורנה מרום

אורנה מרום

מנחה מוסמכת (Certified Facilitator) לגישת אקסס-קונצ'סנס™, קורסי אקסס-בָארס™ ותהליכי גוף אנרגטיים.

מראשוני מנחי השיטה בארץ, שותפה בצוות עבודה אקסס ישראל, בצוות תרגום חומרי אקסס לעברית, ואירוח ד"ר דיין בישראל 2018\2016.
בעברה מטפלת בכירה בתטא הילינג, מורה לתקשור, מנחת מדיטציות אקטיביות ובוגרת מכללת בית ברל לחינוך.