גופנפש

נר הופי – הקונוס שמטפל לך באוזן

נר הופי היא שיטה טבעית, עתיקת יומין, לטיפול באוזן. נר הופי הינה שיטה פשוט מאוד ויעילה שהיתה מקובלת בשבט ההופי האינדיאני. זהו גליל חלול העשוי בד כותנה, צמחי מרפא ושעוות דבורים\ פרופוליס.

נר ההופי עוזר לגוף לשקם או לשמור על הפעילות הטבעית של האוזן. ניתן למזער דלקות חוזרות ונשנות, עודף שעווה, גירוד, או ירידה בשמיעה. השימוש בנר מומלץ בעיקר לסובלים מבעיות כרוניות באוזניים, לכאלו שסביבתם מלאה אבק, לאנשים המשתמשים במכשירי שמיעה או לאלו שצריכים לאזן לחצים באוזן הנוצרים כתוצאה מהפרשי גובה בטיסות או צלילה. שימוש על בסיס קבוע בנר הופי מונע יצירת פקקי שעווה ומחזק את ההגנה הטבעית של האוזן.

לאוזן שלנו יש מערכת ניקוי טבעית, שכבות העור שמרפדות את תעלת האוזן ביחד עם הבלוטות המייצרות את הצרום, יוצרים הגנה טבעית. כאשר ההגנה הטבעית הזו יוצאת מאיזון, עלול להווצר פקק שעווה. הפקק גורם להחלשות השמיעה, הווצרות פטרת או דלקות עקב איוורור לא תקין של תעלת השמע ועוד. שימוש במנקי אוזניים עלול להחמיר את הבעייה, הניקוי במקל אוזניים דוחף את השעווה פנימה ועלול להגביר את הלחץ בתוך האוזן או להחמיר את דרגת סתימת פתח האוזן.

באילו מקרים משתמשים בנר הופי?

1. כשמצטברים עודפי שעווה באוזן

2. כשיש תחושה של החלשות השמיעה או תחושה של אוזן סתומה

3. למקרים מסויימים של טינטון ( שאינם ממקור עיצבי או על רקע מחסור של ויטמינים או החלשות הצ’י)

4. דלקות חוזרות ונשנות (לא בזמן דלקת אקוטית)

5. נוזלים באוזן, הפרשות  או לאחר שחייה.

6. לסובלים מסינוסיטיס וכאבי ראש

7. להרגעה ועבודה רוחנית של פתיחת העין השלישית

איך זה פועל?

החום הנוצר בקונוס ממלא את חלל האוזן ומרכך את השעווה שבה. בו בזמן, משפר החום את זרימת הלימפה והדם לאוזן, פעולה המגבירה את סילוק הנוזלים ומשפר את זרימת הדם למקום.

האויר החם יוצר מעין פעולה יניקה קלה, פעולה המסייעת לסלק נוזלים מתעלת האוזן.  הפעולה של הנר מחזירה לאוזן את הגמישות של עור התוף ומאפשרת לגוף להתמודד עם שינויים בלחץ האטמוספרי.

את הנר מכניסים בהתאמה מלאה לפתח האוזן, מוודאים שעשן אינו יוצא מהצדדים וזאת על מנת ליצור אפקט ואקום מקסימאלי. במהלך הטיפול אני מעסה את האיזורים הלימפתיים בפנים ובאוזן כדי לחזק ולעודד את פעולה נר ההופי. לאחר הטיפול מטפטפים שמן לבנדר וסוגרים את פתח האוזן ל20 דקות לערך עם צמר גפן.

במקרים רבים אני משלבת עיסוי או דיקור במספר נקודות השפעה הנמצאות בזרועות וכעבודת הכנה על מנת לשפר את יעילות הטיפול, נתחיל ברפלקסולוגיה, עם דגש על מערכת הלימפה, נקודות האוזניים בכף הרגל ואיזור הסינוסים.

ניתן לחזור על הטיפול לפי הצורך.

מתי לא מטפלים?

1. בזמן דלקת אקוטית (פעילה)

2. כשיש נקב באוזן או כשיש כפתורים

3. בזמן דלקת עור מקומית בפתח האוזן

למקרים דחופים:  לחמם שיני שום בתוך שמן זית , לקרר לטמפרטורת הגוף ( לשים לב לטמפרטורה שלא תהייה חמה מידי) ולטפטף לאוזן. אפשר להחליף בטיפת שמן לבנדר מאיכות גבוהה עם שמן פיגם.

 

בשנים האחרנות אני פחות ופחות משתמשת בנר הופי על מנת לטפל באוזניים מתוך תפיסת עולמי שהתפתחה והפכה למחוברת יותר למהות הגוף והנפש. אחד הכלים החדשניים שאני משתמשת בהם כשמגיע אליי לקוח עם הצטברויות של נוזלים באוזניים או דלקות חוזרות ונשנות זהו כלי האקסס בארס או אחד מתהליכי הגוף האנרגטיים העדינים .

אם את מבקשת דרך ייחודית עדינה היוצרת שינוי תודעתית מהותי לגוף ולך מלאי את הטופס ואחזור אלייך לשיחת ייעוץ

אורנה שלום,
אני מבקשת לתאם מועד לפגישה אישית ולהלן הפרטים שלי

שמי המלא (חובה)

המייל שלי (חובה)

הטלפון שלי (חובה)

הערות

[אודות] [שיתוף]


 

 

נעים להכיר

אורנה מרום

אורנה מרום

מנחה מוסמכת (Certified Facilitator) לגישת אקסס-קונצ'סנס™, קורסי אקסס-בָארס™ ותהליכי גוף אנרגטיים.

מראשוני מנחי השיטה בארץ, שותפה בצוות עבודה אקסס ישראל, בצוות תרגום חומרי אקסס לעברית, ואירוח ד"ר דיין בישראל 2018\2016.
בעברה מטפלת בכירה בתטא הילינג, מורה לתקשור, מנחת מדיטציות אקטיביות ובוגרת מכללת בית ברל לחינוך.