גופנפש

את הכי בריאה כשטוב לך

אורנה מרום
נכתב על-ידי אורנה מרום

גם אתם מצאת את עצמך תוהה לא פעם מה זה טיפול הוליסטי?או איך זה ייתכן שיש קשר בין מה שעובר עליך בחיי היום יום לבין השרירים התפוסים שלך בגב? או איך קשורה החרדה שלך לכאבי הראש? והאם ניתן דרך המחשבות להשפיע על הכאבים ולהפך? האם זה עניין פיזי או רוחני כל הקשר הזה בין גוף לנפש? ככל שהתודעה מתפתחת וחופש הבחירה גדל הגוף מרגיש מספיק בטוח לחזור לאיזון.

המילה הוליסטי גזורה מהמילה WHOLE  – שלם, באנגלית. הכוונה בעצם, שהגישה ההוליסטית תופסת את המכלול שלנו כשלם. תפיסה שבה לא קיימת הפרדה בין המחשבות, הרגשות, העשייה והמסע שלך.

חוויות שעברת בעבר, הותירו בך חותם. מצב הרוח שלך בהווה, שביעות הרצון שלך מהחיים, האם את מרוצה מהעבודה שלך? האם את יודע לעמוד על שלך? האם טוב לך? מה טיב מערכת היחסים בה את נמצאת, כל אלו ועוד, מותירים בך אף הם את חותמם.

אנחנו מעדיפים לרוב, לחשוב, שהסיבה למחלה זו או אחרת מקורה בסביבה החיצונית ואינה קשורה כלל למחשבות, לרגשות או להתנהגות שלנו. זה נובע בעיקר מהפחד לגלות את העוצמה שבך, או מהפחד לעשות שינוי שיגרום טלטלה רצינית בחייך. אבל זה לא בהכרח חייב להיות משהו כל כך “רע”. ומה אם המודעות למצבך תעורר אותך להפיק מעצמך את המקסימום? מה אם המודעות הזו שתתעורר תאפשר לך להכניס יותר שמחה או קלות לתוך החיים שלך? ואולי שינוי הוא דווקא רעיון לא רע בהתחשב בכאב שלך כרגע?

הנה כבר מסבירה לך איך חוסר ערות תודעתית עשוי להשפיע על הגוף שלך:

הרגשות שלנו, המחשבות שלנו קובעים בסופו של דבר אם אנחנו אנשים סגורים ומתוחים או רגועים ופתוחים, זה משפיע באופן ישיר על צורת השרירים ומבנה הגוף שלנו.  אם את משוחררת במחשבותיך ורגועה, הגוך שלך ינוע בחופשיות. אם את סגורה ומכוצת, השרירים מקבלים ללא הרף גירוי חשמלי מהמוח, להתכווץ, עד שהכיווץ נעשה כל כל עמוק ואינטגרלי, כאילו השריר שלך שכח שהוא בעצם יכול להיות רפוי ומשוחרר.

המצב הנפשי שלך משפיע על מערכת ההפרשה הפנימית. הורמונים זורמים דרך הגוף ומשפיעים על הפעילויות הגופניות שלך, על ההתנהגות ועל התחושות שלך. הם מופרשים על ידי בלוטות ההפרשה, שכל אחת תלויה ומשפיעה על בלוטת הפרשה אחרת בשרשרת וכולן יחד נשלטות על ידי בלוטת יותרת המוח.

מערכת החיסון ותאי העצבים במוח פועלים כשליחים כימיים, נושאי רגשות הנפש\של אל הגוף ולהפך. הם נושאים עימם תחושות פחד ודאגות אשר יתורגמו להורמוני סטרס, אשר מקור היווצרם בגוף הוא בלוטת ההיפותלמוס, אותה בלוטה השולטת בבלוטת האדרנל ובלוטת יותרת המוח, ובין היתר משפיעים על טמפרטורת הגוף, התאבון, ריאות, לב, מערכת עיכול ומחזור הדם.

כאשר מחשבה או רגש יוצרים תגובה כלשהיא, ההיפותלמוס מוכן לפעולה!!! הוא משליך פנימה (לזרם הדם) מינון גבוה של מתח ותגובת שרשרת תגיע לכל איזור בגוף. והתוצאה – במקרה הטוב התכווצויות ותחושת מתח, במקרה הפחות טוב…. מחלה.

רגע של בדיקה עצמית! שימי לב למצבך:

האם בתקופות לחוצות את נוטה לסבול יותר מכאבי גב? משרירים תופסים? מחוסר חשק לבצע מטלות פשוטות?

האם בתקופה של בלבול וצורך לקבל החלטות את מרגישה לא מרוכזת? או חסרת אנרגיה לפעול? את נוטה לסבול מכאבי ראש? מיחושים שונים? כאבים בגב או בצואר?

האם בתקופות שאת לא שמה לב לעצמך ולצרכים שלך את סובלת יותר מכאבי שכמות?

או שאולי כואב לך הצואר ואזור השכמות כאשר את בעומס רב בעבודה או בתקופת בחינות?

המטרה של מפגש אישי ותהליך מעורר מודעות לריפוי כלומר הטיפול ההוליסטי, הוא לשפר את איכות חייך ולהביא אותך לתחושת אושר פנימית דרך הבנה של תהליכים ומציאת פתרונות הולמים במקום בו הנך נמצא כרגע. זהו תהליך שמביא אותך למודעות לגורם שיצר בתוכך  את חוסר האיזון בד בבד עם תהליך אנרגטי הכולל מגע מאד עדין (בביגוד מלא) המשחרר את כל מה שיצר בתוך גופך את חוסר האיזון ומאפשר לגוף לעבור תהליך “איתחול מחדש” עדין.

הגוף והנפש אינן שתי מערכות נפרדות, אלא מתפקדות באופן ברור כשלמות אחת שהיא – את. זה לעולם לא רק גוף או רק רוח או רק נפש. זה מכלול שלם אחד שלא ניתן להפריד בין מרכיביו וגם אין צורך.  כשכל המערכת מסונכרנת – את מרגישה נפלא!

וכן, זה ידוע כבר, את הכי בריאה כשטוב לך!

רוצה לגלות עוד איך תוכלי לרפא את חייך?

מלאי את הטופס לשיחת ייעוץ טלפונית ללא התחייבות  :

אורנה שלום,
אני מבקשת לתאם מועד לפגישה אישית ולהלן הפרטים שלי

שמי המלא (חובה)

המייל שלי (חובה)

הטלפון שלי (חובה)

הערות

[אורנה]

נעים להכיר

אורנה מרום

אורנה מרום

מנחה מוסמכת (Certified Facilitator) לגישת אקסס-קונצ'סנס™, קורסי אקסס-בָארס™ ותהליכי גוף אנרגטיים.

מראשוני מנחי השיטה בארץ, שותפה בצוות עבודה אקסס ישראל, בצוות תרגום חומרי אקסס לעברית, ואירוח ד"ר דיין בישראל 2018\2016.
בעברה מטפלת בכירה בתטא הילינג, מורה לתקשור, מנחת מדיטציות אקטיביות ובוגרת מכללת בית ברל לחינוך.