אקסס בארס

להשתחרר מכבלים בעזרת קצות האצבעות

אקסס בארס פשוט לצאת לחופשי
אורנה מרום
נכתב על-ידי אורנה מרום

רגשות, מחשבות, אמונות, דפוסים, חוויות וזכרונות, בסופו של דבר באים לידי ביטוי במוליכות חשמלית במוח ויוצרים נתיבים עיצביים. אני מניחה שאני לא בהכרח מחדשת לכם דבר בעניין הזה. אבל מה עושים כשהם אלו שמנהלים אותנו? ואיך אפשר לשחרר את אותם כבלים שמונעים אותנו מלחיות בבריאות והגשמה בעזרת שיטת אקסס בארס ™?

ג’וזף לדו, פרופסור למדעי המוח באוניברסיטת ניו יורק, הוא מראשוני מדעני המוח שיצאו לחקור את התחום העלום הזה.

“לדו נותן הגדרות חדשות למודע ולתת מודע, לשכל ולרגש, ומראה איך יש במבנה המוח ובמנגנוניו כדי להסביר למה לפעמים אוחזים בנו פחדים שאיננו יודעים את סיבתם, ולמה אנחנו מתקשים למשול ברגשותינו. הוא גם מראה איך אותו מנגנון שמסייע להישרדות הוא גם המקור לפוביות ולהפרעות חרדה אחרות.”

“מחקריו של לדו,” כותב גולמן בספרו אינטלגנציה רגשית, “הם מהפכה בהבנת חיי הרגש, כי הם הראשונים שחשפו נתיבים עצביים של רגש שעוקפים את הקליפה החדשה. הרגשות האלה, שמגיעים ישירות אל האמיגדלה, כוללים את רגשותינו הפרימיטיביים והעזים ביותר. הנתיבים העצביים האלה מסבירים איך יכול רגש להשתלט ולהכריע את החשיבה הרציונלית.”

איך נוצר קונפליקט?

כשיש אי הלימה בין האישיות המקורית שלנו, המהות, לבין מה שספגנו  בדרך מההורים, מהחברים, השכנים והמדיה, נוצר קונפליקט. אם אנחנו לא ערים לדפוסים שספגנו ואינם באמת שלנו, נוצר קונפליקט שבסופו של דבר, אם לא יפתר, יוביל לכאב פיזי, רגשי או תחושת חוסר הגשמה ואף לתופעות כמו חרדות או דיכאון.

לא אחת קורה שאנחנו כל כך משקיעים אנרגיה בלהסתיר את המצב, וכל כך הרבה ניסיונות לשדר אופטימיות, כשבעצם הכל בפנים מבולבל ותקוע, רק מחמירים את המצב. מעין מנגנון שמוביל להמון רגשות אשם ושיפוטיות עצמית. ומה אם  נקודת ההתחלה לפתרון הקונפליקט וליצירת חיים בריאים ומאושרים זה להעיז ולהגיד ” לא טוב לי, אני צריכה עזרה”. כי כשאת מסתירה את מצבך האמיתי, את מונעת מעצמך לקבל עזרה, ומהסביבה נמנעת ההזדמנות להושיט לך יד.

אבל אין כמו דוגמאות כדי להמחיש את הכוונה.

יוכבד, שם בדוי, חוותה בילדותה מערכת יחסים סבוכה בין הוריה. ימים של התנהגות חסר כבוד, שלא לומר משפילה זה כלפי זו ולהפך. ילדים רואים ושומעים הכל. היא נשבעה לעצמה שלעולם לא תהייה לה זוגיות כזו. אין מצב. היא רוצה כמו בסרטים אביר על סוס לבן, שיבוא ויעיר אותה בנשיקה או שיגיע כרוח סערה ויציל אותה כשרע לה.

לימים יוכבד התבגרה, ומצאה את עצמה נכנסת כל פעם למערכות יחסים שאינן מחזיקות מעמד. היו שם דפוסים לא מודעים שניהלו אותה, פחדים מלהגיע למצב הזוגיות של הוריה עד כי נמנעה מלאפשר למערכות היחסים שהיו לה, להתפתח. וכך מצאה את עצמה לבד. בלי זוגיות. כי עדיף לא להתאהב ולהתאכזב. עדיף לזרוק אותו לפני שאפגע. כי לא יכול להיות באמת טוב. אין דבר כזה מערכות יחסים מושלמות. ואם אין מושלם – אז עדיף שלא יהיה.

כבר אמרנו שכל מחשבה, רעיון, גישה, החלטה או אמונה שיש לך קבועה במקום ומחזיקה את האנרגיה ומגבילה את היכולת שלך לשנות משהו בתחום זה. כאשר את משנה את האנרגיה, את משנה את החלק הזה של החיים שלך . מהי הדרך הפשוטה וקלה ביותר לשינוי באנרגיה? קבלי את האקסס בארס™.

אז מה עושים כשמנגנוני ההגנה שלנו והדפוסים שלנו מנהלים אותנו כל כך עמוק? אפשר לדבר על זה , המון שעות.  ובחיי שיש המון על מה לדבר, במיוחד בענייני זוגיות. האם זה מוביל לאנשהו? כן. בהחלט. בעיקר למסקנות. איפה אני בסדר? איפה אני לא? ואז ..? מה עושים עם כל המסקנות האלו? ברוב הפעמים.. אממ… לא הרבה. כי גם כשאנחנו מבינים משהו, זה לא אומר שהצלחנו לשחרר אותו ועל אחת כמה וכמה להפנים. כאשר את מקבלת ,אקסס בארס ™ את מאפשרת למשהו שונה להופיע בחיים שלך בקלות.

ישנם 32 נקודות של אנרגיה שעוברות סביב הראש שלך שמתחברים להיבטים שונים של החיים . אנו קוראים לכל הנקודות שאתה נוגע בעת שימוש בשיטה זו “בארים” bars.

נקודות אלו מאחסנות את הרכיב האלקטרומגנטי של כל המחשבות, רעיונות, עמדות, אמונות וההחלטות שאי פעם היו לך על כל דבר.לכל נקודת bars כזו מתייחסת להיבט חיים אחר: ריפוי, גוף, שליטה, מודעות, יצירתיות, כוח, הזדקנות, מין וכסף, מודעות וכו’. כל נקודת בראס  מתכתבת עם היבט או תחום בחייך שהבארס נקרא על שמו.

ברגע שנגענו בבארס אחד, את מתחילה לנקות את האנרגיה הכלואה שבאזור או היבט של החיים שלך רק על ידי הנגיעה בו. יתרה מזאת,  בנגיעה אחרת בנקודת בארס ואת לא מקבלת רק “בעיות” מהבר הראשון, את גם מתחילה לקלוט את “הבעיות” שמאוחסנות בבר השני.משהו בתמונה מתבהר, ההקשרים מתחילים להתגלות והשינוי מתחיל להתהוות.

מהו הערך של מחיקת בנק הנתונים שמאוחסן מכל תקופת חיים?

כאשר את פועלת מנקודות  מבט קדומות על מה שאפשרי בחיים, ומה שאינו אפשרי בחיים, ויש לך נוקשות מוגדרת של איך העולם עובד, את לא יכולה להיות מודעת לכל דבר שאינו מתאים יותר.

כל מחשבה, רעיון, גישה, החלטה או אמונה שיש לך קבועה במקום ומחזק את האנרגיה ומגבילה את היכולת שלך לשנות משהו בתחום החיים הספציפי איתו את מתמודדת. כאשר את משנה את האנרגיה, את משנה את איך החלק הזה של החיים שלך מתנהל . מהי הדרך הפשוטה וקלה ביותר לשינוי באנרגיה? קבלי את האקסס בארס ™! כאשר את מאפשרת לבארס שלך לנוע, משהו שונה יכול להופיע בחיים שלך בקלות.

האקסס בארס ™ לא ישנה את מה שאת עושה, הוא עושה שינוי באנרגיה של איך את מתפקדת בחיים שמאפשר לשינוי להופיע ללא מאמץ ובקלות רבה. לא נעסוק במפגשים בלשנות את מי שאת, אלא בלגלות מחדש את מי שאת באמת

קבלת הבארס משאירה אותך לרוב נינוחה ובשלווה עמוקה. תחושה שמרחבים חדשים של אפשרויות נפתחו בפנייך. ואילו עוד אפשרויות נפתחות בפנייך? ומה עוד חדש ונפלא נוצר מתוך השקט הזה? ומה אם השינוי הזה יהיה … לתמיד?

הבארס נפלא גם לילדים ולסטודנטים לפני בחינות, ואנשים רבים מדווחים על שיפור באיכות השינה. או כמו שכתבה לי אשה מקסימה שליוויתי בתהליך מורכב : “אני יודעת שהבארס עשה משהו ששום טיפול אחר לא עשה לחיי”!

אין אירועים קרובים

אם גם את רוצה להשתחרר מכבלים, או ללמוד איך להפעיל את הבארס בקורס חד יומי מוזמנ\ת להשאיר פרטים 

אורנה שלום,
אני מבקשת לתאם מועד לפגישה אישית ולהלן הפרטים שלי

שמי המלא (חובה)

המייל שלי (חובה)

הטלפון שלי (חובה)

הערות

[אודות] [שיתוף]

נעים להכיר

אורנה מרום

אורנה מרום

מנחה מוסמכת (Certified Facilitator) לגישת אקסס-קונצ'סנס™, קורסי אקסס-בָארס™ ותהליכי גוף אנרגטיים.

מראשוני מנחי השיטה בארץ, שותפה בצוות עבודה אקסס ישראל, בצוות תרגום חומרי אקסס לעברית, ואירוח ד"ר דיין בישראל 2018\2016.
בעברה מטפלת בכירה בתטא הילינג, מורה לתקשור, מנחת מדיטציות אקטיביות ובוגרת מכללת בית ברל לחינוך.