אקסס בארס

איך “להיות אתה לשנות את העולם” שינה לי את חופשת הפסח, ארוחת החג ואת כל החיים \ אורנה מרום CF

אורנה מרום
נכתב על-ידי אורנה מרום

אני זוכרת היטב את הרגע הזה שהבנתי שיש לי מספיק כלים כדי לבחור לא לקנות יותר את הסיפור שלי על “כמה זה קשה לקרא באנגלית”. נכנסתי במרץ לחנות הספרים האינטרנטית (הנה עוד שימוש יעיל לכלי אקסס ל”איך להפסיק לפחד מטכנולוגיה ולא לקנות את הסיפור שזה קשה), ובנונשלאנטיות הורדתי לי את הספר לנייד.

להיות אתה – לשנות את העולם, רב המכר מאת ד”ר דיין היר, שותף-יוצר של אקסס קונשסנס, היה הספר הראשון שהעזתי לקרא באנגלית.

אני זוכרת היטב את הרגע הזה שהבנתי שיש לי מספיק כלים כדי לבחור לא לקנות יותר את הסיפור שלי על “כמה זה קשה לקרא באנגלית”. נכנסתי במרץ לחנות הספרים האינטרנטית (הנה עוד שימוש יעיל לכלי אקסס ל”איך להפסיק לפחד מטכנולוגיה ולא לקנות את הסיפור שזה קשה”), ובנונשלאנטיות הורדתי לי את הספר לנייד.

זה היה ימים לפני ארוחת חג הפסח, כשכולם היו בסערת הכנות, טרפת משפחתולוגיה ובישולים. ואני, מצאתי את עצמי במשך שלושה ימים ולילות מסתובבת סהרורית עם הטלפון הנייד שלי לכל פינה בבית, מג’נגלת בין הספר לתרגומון, ומרותקת בשקיקה לספר שזה עתה רכשתי.
השנה היתה 2015, אני זמן קצר באקסס וכבר מנחה, ומשתדלת לשחק עם הכלים של אקסס ככל האפשר. אבל עד החגים!! ארוחת חג זה כבר מטען שקשה לי להתמודד איתו. האם אני בורחת אל הספר או מתחברת לעצמי בזכות הספר?
כל דף שאני מצליחה לקרא מעביר בי רטט של התרגשות, פסקאות שלמות מעלות לי דמעות בעיניים, אני מתחילה לזהות אותי, את כל מה שבסדר בי, מוכנה לקבל את זה לראשונה שאני לא “לא בסדר” כמו שתמיד נתנו לי לחשוב.  ומעבר להכל, אני חשה את דיין מדבר אליי, ישירות, כאילו אין שום רעש מסיח בעולם, כאילו אין אתמול, או מחר. יש את הרגע הזה. הוויה. אני סופסופ נזכרת שאני הוויה. כל כך שקט לי בראש. ומרגש.
וארוחת החג מגיעה, איתה יחד כל השיפוטים והמתחים עולים. כאילו העבר הולך להפיל בנוקאאוט את הרגע הזה, את חווית הביחד, ולקחת את כולנו לתחתית של כעס, עצב וחרטה.
מה אפשרי עבורי להנות מארוחת החג הזו, אני עוברת להיות בשאלה? ותוך שניה הויכוח סביב לשולחן עולה לשיא חדש, כאילו בוחן את המוכנות שלי להיות במרחב השאלה.
ואז, משומקום אני מרגישה איך אני, ההוויה, נכנסת לספר, בעיני רוחי (בכל זאת לא קוראים בנייד בזמן הארוחה) ונזכרת ברוך שבוקע ממנו, בהומור, ובכל כלי אפשרי שדיין מנגיש שם לקוראיו, ומתחילה לשחק עם הכלים השזורים לכל אורכו ועם הידיעה שאני יכולה לשנות את העולם. כשאני – אני. ומה אני בוחרת להיות הערב בשולחן החג? שמחה!
לא עוברות חמש דקות, וקולות של צחוק ממלאים את השולחן, ושמחה וביחד, כאילו לא היה כלום עד לפני רגע!
האם אני מבטיחה שזה יקרה גם לכם אם תקראו את הספר? לא
אבל מה אם תגלו בעקבות הקריאה שאתם יכולים לשנות כל סיטואציה, ובקלילות?
מאז עברו מים רבים בתודעה, אגלית כבר ממש לא מפחידה אותי יותר, והכלים של אקסס שזורים בחיי, על כל המופלאויות שמתגשמות, בקלילות ובהכרת תודה רבה לספר שאיפשר לי להזכר מי אני ואיזו מתנה כל אחד מאיתנו לעולם.
זו היתה בחירה טבעית עבורינו בקבוצת העבודה של אקסס ישראל לבחור בספר , ‘להיות אתה לשנות את העולם’, כספר שיפתח את הדרך לעוד ספרים שיתורגמו לעברית.  זה היה תהליך לידה ויצירה מרשים, צוות נפלא עשה ימים כלילות כדי להנגיש אותו לכל אחד ואחת מאיתנו בשפה קולחת, השומרת על צביונו האנרגטי המקורי של הספר.
אם גם אתם חולמים, אם גם  אתם יודעים שאפשרי אחרת, גם אם אתם לא יודעים איך.  אם אתם רוצים לפתוח דלתות שלא ידעתם שכלל קיימות בעולם שלכם אולי כל מה שאתם צריכים זה סט כלים נגיש, סופר נהדר וקולח שהוא ד”ר דיין, והרבה הומור? מה אם הספר הזה יהיה המתנה שהענקתם לעצמכם ולאחרים ואיפשר לכם להיות יותר אתם, המתנה שאתם, לעולם?
להיות אתה, לשנות את העולם, ד”ר דיין היר, תודה!
רוצים עותק לעצמכם מהספר בעברית ולקבל במתנה את הפרק הראשון להאזנה?
קראתם? מוזמנים לשתף אותי !!
כתבו לי למייל orna@orna-marom.co.il

נעים להכיר

אורנה מרום

אורנה מרום

מנחה מוסמכת (Certified Facilitator) לגישת אקסס-קונצ'סנס™, קורסי אקסס-בָארס™ ותהליכי גוף אנרגטיים.

מראשוני מנחי השיטה בארץ, שותפה בצוות עבודה אקסס ישראל, בצוות תרגום חומרי אקסס לעברית, ואירוח ד"ר דיין בישראל 2018\2016.
בעברה מטפלת בכירה בתטא הילינג, מורה לתקשור, מנחת מדיטציות אקטיביות ובוגרת מכללת בית ברל לחינוך.