העולם זקוק להצלחה שלך

איך להיפרד מדפוסים, אמונות וחוזים אנרגטיים

אורנה מרום
נכתב על-ידי אורנה מרום

החוזים גורמים לכך שבאופן לא מודע נפעל מתוך אי נעימות מול אדם או סיטואציה מסויימים. זה עלול לגרום לנו לבחור שותף שיש לנו מחוייבויות אליו מתקופות חיים שונות והם לא בהכרח מדוייקים לנו עכשיו, או שנבחר עובדים כאלו או נפספס שותפים ועובדים, חברים או בני זוג מתאימים כי יש לנו התנגדות סמויה להם.

בשנים האחרונות אני עוסקת בתודעה ומלווה אנשים פרטיים ועסקים מבוססי שליחות חיים להצלחה. הדיוק הזה הגיע מתוך הבנה שאנחנו בתקופה מאוד מאתגרת, תקופה של כאוס מוחלט ושינויים מהרגע להרגע בה אנשים ועסקים נדרשים להיות בהקשבה אבסולוטית ולבחור כל רגע מחדש, בלי להשאר מאחור.

ככל שיותר אנשים ועסקים יעברו למצב הצלחה (ועל מהי הצלחה נדבר בפוסט אחר) לא רק שחייהם האישיים או העיסקיים יהיו מופלאים, גם העולם יהנה מהשינוי. ככל שאנחנו יותר מסופקים ומביאים את עצמנו ליותר ביטוי של המהות שלנו, אנחנו מהדהדים את ההצלחה הזו ומהווים הזמנה לעוד אנשים לבחור בחיים נהדרים יותר!

אז כן, העולם זקוק להצלחה שלך! היום יותר מתמיד.

מה מונע מאיתנו להיות הצלחה או לחוות הצלחה? אנחנו מגיעים לעולם הזה בלי חוברת הפעלה וכדי לגלות איך להתנהל כאן אנחנו מחקים מסלולים של אנשים אחרים ומחקים התנהגויות ודפוסים, חלקם באופן מודע וחלקם באופן לא מודע. מה שגורם לרובנו להתנהל על מעיין “טייס אוטומטי” בכל מיני תחומי חיים. אנחנו אותו ילד (או ילדה) קטן שקולט את שיחות ההורים שלו,את השקפות העולם שלהם, את התגובות שלהם, ועם השנים מאמץ אותם או מתנגד להם. כל אימוץ נקודת מבט או דפוס התנהגות שלהם או התנגדות לאלו, משאיר אותנו כבולים ללא יכולת בחירה אמיתית וללא יכולת לזכור מי אנחנו מתחת לכל הרעש החיצוני הזה.

פעמים רבות ההתנגדות שלנו לדברים מסויימים שראינו בסביבה הקרובה שלנו משאיר אותנו תחת “חוזה” או משהו שנשבענו, החלטנו והבטחנו לא להיות כשהלכה למעשה זה גורם לנו להיות הדבר הזה כדי שנוכל להוכיח שאנחנו לא הדבר הזה. דוגמה? בבקשה.  אם נחשפת בעבר למתיחות סביב כסף המשפחה, יכול להיות שנחשפת להורה שפחד לאבד כסף ושמר אותו קרוב לכיסו. יתכן ששמעת פעמים רבות “אין לנו כסף” אבל קלטת שבעצם לא חסר כלום. ואז החלטת שלעולם לא תתנהלי בקמצנות ותמיד תהיי נדיבה ואדיבה עם כסף. מה שקורה בפועל, את עשויה למצוא את עצמך כל הזמן מתמודדת עם תקופות של חוסר בכסף ותקופות של ביזבוז כסף (כדי להוכיח שאת לא כמו ההורה שלך). האם יש לך כאן בחירה אמיתית? לא ממש.

עוד דוגמה זה אם יש לך אמונה שלעולם לא תהייה חייבת לאחרים ואת בעלת עסק, איך תוכלי למנף את העסק שלך? מה אם זה יגרום לך לעולם לא לראות אפשרויות מינוף (כמו הלואות מחושבות לצרכי השקעה) מה שישאיר את העסק שלך בצימצום? אחד הדברים שגיליתי לאורך השנים כבעלת עסק זה שאם אני משקיעה כסף בעסק שלי, הוא תמיד מפנק אותי בחזרה. וכן, לפעמים צריך למנף כסף או ללוות כסף (שוב, במודעות ובקליטה של האפשרויות שזה יצור. אם זה לא יוצר, לא לעשות זאת).

אז חוזה אנרגטי זו הבטחה, שבועה, נדר , הסכם או חוזה שלקחנו באיזו תקופה חיים מול אדם מסויים, סוטואציה מסויימת או דבר מסויים.

מול מי יכול להיות לנו חוזה או שבועה אנרגטית? מול כל דבר וכל אחד! כן כן, גם מול עצמנו. שבועות ונדרים יכולים להיות מול הבטחות שלנו, מול המשפחה שלנו, מול השותפים שלנו או העובדים שלנו, מול החברים או בני הזוג שלנו ומול העסק שלנו גם. יש לנו חוזים אנרגטיים גם מול נכסים שלנו, רכוש כלשהו, מקום כלשהו וכיוצ”ב.

החוזים גורמים לכך שבאופן לא מודע נפעל מתוך אי נעימות מול אדם או סיטואציה מסויימים. זה עלול לגרום לנו לבחור שותף שיש לנו מחוייבויות אליו מתקופות חיים שונות והם לא בהכרח מדוייקים לנו עכשיו, או שנבחר עובדים כאלו או נפספס שותפים ועובדים, חברים או בני זוג מתאימים כי יש לנו התנגדות סמויה להם. לפעמים נחפש הגיון מאחרוי אי הבחירה בהם כמו: אני לא אוהבת את סגנון הדיבור שלה או כמו אני מרגישה שהיא מלחיצה מידי, ולפעמים כלל לא נבין למה אנחנו מתנגדים או מרגישים כבולים אליהם.

איך מזהים שיש לנו שבועה, חוזה, הסכם או נדר אנרגטי? כשאנחנו לא רואים את המכלול של האדם ונעולים רק על מה שנתפס בעיננו כ”טוב” או “רע” בו וחווים תחושה שזה קצת “בלתי נשלט” כמו “היא האדם הכי מדהים בעולם” או “הוא מעצבן אותי”. כשאנחנו מרגישים מכורים למישהו או בהתנגדות גדולה למישהו. כשהפכנו אותו לאחד והיחיד או כשאנחנו לא מוכנים בכלל לשמוע ממנו. קצוות. והחופש הנמא בין הקצוות האלו. במקום בו אנחנו לא שופטים שום דבר כרק כטוב או רע.

תודעה כוללת הכל, לדברי גארי מ. דגלאס, מייסד אקסס קונשסנס. היא כוללת את הטוב, הרע והמכוער, והיא מזמינה אותנו לחיות מתוך תפיסה שאין דבר אחד שהוא רק כזה או כזה. שאיך שלא נסתכל, הכל כולל הכל. אין אדם שהוא רק טוב או רק רע, ואין סיטואציה שהיא רק טובה או רק רעה. יש את עיניי המתבונן ונקודות המבט שלו על הדבר.

מה זאת אומרת? שאם חמישה אנשים יסתכלו על כלב, אחד יראה שואב אבק שרץ כל היום אחרי השערות הנושרות, אחד יראה חיית מחמד מתוקה שמתחשק ללטף, אחד יראה מפלצת איומה ונשכנית ואחד אחד בכלל לא יבחין בכלב. למה? כי כל אחד מהמתבוננים רואה את הכלב הזה דרך חוויות החיים שלו. דרך מה שהוא ספג. דרך מה שמטריד אותו ומנהל אותו באופן לא מודע.

כשאני מנהלת את החיים שלי או את העסק שלי מתוך תודעה, אני משוחררת מכל הדפוסים , האמונות וההרגלים שניהלו אותי כל חיי ואני מתחילה לגלות אפשרויות שלא נראו קודם.  כי כשאני משוחררת מהטייס האוטומטי אני מגדילה את החופש שלי ליצור ולהצליח.

אז מה עושים כדי להשתחרר מהדפוסים, האמונות והחוזים האנרגטיים ולחוות הצלחה?

  • מבקשים מכל האג’נדות הנסתרות שלי וכל השיפוטים שלי לצוף.  ברגע שאני רואה אותם, הם כבר לא מפעילים אותי ואני יכולה לשנות את הבחירה שלי.
  • אפשר לשאול שאלות כמו: האם יש כאן איזה נדר או שבועה שלקחתי על עצמי מול האדם הזה\ העסק הזה\ הסיטואציה הזו? ואם כן, לשחרר את השבועות והנדרים.
  • אם יש לך התנגדות עזה למישהו שאלי “האם אני מתנגדת לאדם הזה או ערה למשהו לגביו? “האם אקבל ממנו משהו?”
  • אם אני מתלהבת ממשהו אפשר לשאול “האם אני מוכנה לראות את כל מי שהוא?” “הםא יש לי חוזה אנרגטי איתו?”
  • שאלי, למה אני ערה כאן? ואילו עוד אפשרויות יש לי כאן?

יש עוד כלים ואפשרויות נהדרות לשחרר חוזים אנרגטיים, דפוסים ואמונות, מזמינה אותך לנסות קצת את השאלות האלו ולראות מה את מגלה על עצמך ועל היכולת שלך לקלוט מידע אנרגטי.

למשל לקוחה מופלאה שלי, ציירת מוכשרת ביותר, שבנוסף מלווה גם לקוחות בתהליכי שינוי, שהגיעה לתהליך ליווי עיסקי ובמהלך אחת הפגישות ראיתי איך שבועות ונדרים מתקופות אחרות מונעים ממנה לגלות לעולם את כשרון הציור שלה, מה שעוצר ממנה לפתוח ערוץ הכנסה ייחודי שמשלב את כל הכשרונות שלה. אחרי תהליך הגילוי והשחרור, היא זיהתה איך לשלב את הכישורים האלו יצאה לעולם במוצר חדש עבור הלקוחות שלה. איזה כייף! גם היא הרוויחה וגם הלקוחות שלה, מכוון שעכשיו היא יכולה לתת להם יותר ממה שקיבלו ממנה עד כה. והיא נתנה הרבה. אז תראו לעצמכם מה עכשיו אפשרי עבורה ועבורם?

לבדיקת אפשרויות לך או לעסק שלך מוזמנת להשאיר הודעה, אחזור אלייך ונתאם שיחת התאמה קצרה

 

נעים להכיר

אורנה מרום

אורנה מרום

מנחה מוסמכת (Certified Facilitator) לגישת אקסס-קונצ'סנס™, קורסי אקסס-בָארס™ ותהליכי גוף אנרגטיים.

מראשוני מנחי השיטה בארץ, שותפה בצוות עבודה אקסס ישראל, בצוות תרגום חומרי אקסס לעברית, ואירוח ד"ר דיין בישראל 2018\2016.
בעברה מטפלת בכירה בתטא הילינג, מורה לתקשור, מנחת מדיטציות אקטיביות ובוגרת מכללת בית ברל לחינוך.